Kreator zestawów

 

Kreator zestawów pozwala na szybkie tworzenie zestawów różnych konfiguracji komputerów na podstawie wcześniej zdefiniowanych szablonów.

Aby rozpocząć pracę z zestawami należy przejść do zakładki „Zestawy” i utworzyć nowy szablon zestawów komputerowych klikając ikonkę „zarządzaj

 

W nowy oknie pojawi się „kreator konfiguracji” w którym będziemy mogli zdefiniować z ilu kroków ma składać się tworzenie nowego zestawu oraz co i w jakiej ilości w danym kroku będzie wybierane.

Przyciskiem „nowy krok” dodajemy kolejny krok do konfiguratora.

W danym kroku do zdefiniowania mamy takie parametry jak:

  • Nazwa: jest to nazwa danego kroku, powinna opisywać wybierany element (np. procesor, monitor, drukarka).
  • Ilość elementów: określamy ile produktów do danego kroku może zostać wybranych. Są kroki, w których chcielibyśmy zablokować możliwość wyboru elementów do jednego, np. płyta główna, procesor czy obudowa. Są jednak też takie, w których powinno być więcej niż jeden element np. pamięć RAM, lub takie gdzie dopuszczamy więcej niż jeden jak monitor. Jeśli chcemy żeby dany krok był opcjonalny to wartość „Od” ustawiamy na zero.
  • Kategorie: wybieramy tutaj, z której kategorii (lub podkategorii) mogą być wybierane elementy zestawu w danym kroku. Jeśli chcemy stworzyć na przykład szablon komputerów opartych na procesorach Core 2 Duo, w kroku procesor wybieramy tylko tę podkategorię, w kroku płyta główna wybieramy tylko płyty z socketem 775, w kroku pamięć RAM wybieramy tylko odpowiednie podkategorie. Pozwoli to na szybkie tworzenie zestawów, ponieważ przy kolejnych krokach będziemy mieli przefiltrowane produkty tak że zostaną tylko te które pasują do siebie.

Po stworzeniu szablonu zestawu (zdefiniowaniu wszystkich kroków) należy wcisnąć przycisk „zapisz” i wprowadzić nawę nowo utworzonego szablonu zestawu. 

 

Teraz możemy przystąpić do tworzenia nowego zestawu. Kilkamy przycisk „dodaj” w menu „Zestawy”.

Wybieramy dodany właśnie szablon, podajemy nazwę zestawu (w przykładzie będzie to „zestaw dla Gracza” i wciskamy „OK”

 

Pojawi nam się główny panel tworzenie zestawu, w którym po lewej stronie mamy wszystkie kroki tworzenia zestawu oraz podsumowanie, po prawej stronie mamy podgląd zaznaczonego produkt a poniżej listę produktów z danego wybranego kroku.

Objaśnienia:

„1” – obecny krok jest podświetlony na żółto. Można dowolnie przechodzi pomiędzy krokami. Jeśli w danym kroku wybierzemy jakiś element pojawia się on pod nazwą kroku – tak jak w przykładzie pod Krok 1: Procesor pojawił się „1x PROCESOR AMD..”

„A” – ikonka „organizuj” – pozwala ona na wyświetlanie cen zakupu i cen sprzedaży, wyświetlenie narzutu i marży oraz zmianę prezentacji listy produktów.

„B” – ikonka filtrowania – opcja ta pozwala na przefiltrowanie listy produktów pod względem wielu dynamicznie generowanych parametrów.

„C” – ikonka dodawania – dodaje podświetlony element do danego kroku.

„D” – wybór kolumn – pozwala na zmianę kolumn, które wyświetlają się na liście

„E” – tylko dostępne – wciśnięcie tej ikonki powoduje wyświetlanie tylko produktów których stan magazynowy jest większy niż zero.

 

 

All rights reserverd by dibby sp. z o.o. | COPYRIGHT 2007 - 2019
www.dibby.pl